Latvijas Peldēšanas federācija sadarbībā ar Latvijas Sporta federāciju padomi rīko vēl nebijušu akciju, kuras ietvaros ikviens tiek aicināts pārbaudīt savas peldēšanas prasmes un saņemt pieredzējušu treneru konsultācijas.

Šonedēļ nāc uz Ūdens piedzīvojumu parka peldbaseinu, maksājot par apmeklējumu puscenu, un pārbaudi gan savas peldētprasmes, gan noteikti ņem līdzi arī bērnus, vecākus vai draugus. Peldēšanas prasmes ikviens interesents varēs pārbaudīt šādos laikos: līdz 29. septembrim katru dienu plkst.13.00-14.00 un plkst. 19.00-20.00. Peldbaseina apmeklētājus gaidīs peldēšanas konsultanti-treneri - Sergejs Iļjins un Pāvels Vilcāns.

Eiropas Sporta nedēļas laikā, no 24. līdz 29. septembrim, ikvienam interesentam īpašas akcijas ietvaros būs iespēja ne vien apmeklēt Ventspils lielo peldbaseinu par puscenu, bet arī piedalīties nelielā sociālā eksperimentā, kura laikā, atbildot uz dažādiem jautājumiem un demonstrējot savas peldēšanas prasmes profesionāliem treneriem, katrs apmeklētājs varēs pārliecināties par savu peldētprasmi un tās atbilstību pašvērtējumam.

Apzinoties savas reālās peldētprasmes un uzklausot pieredzējušu peldēšanas treneru rekomendācijas, interesenti varēs uzzināt, ne tikai kā uzlabot savas peldēšanas prasmes, bet arī ieteikumus kā pareizi peldēt, kas ir būtiski, lai peldēšana sagādātu prieku un neradītu traumas.

Akcija tiek rīkota projekta “Fizisko aktivitāšu un veselīga uztura popularizēšana – aicinājums veselīgam dzīvesveidam” ietvaros. Tās mērķis ir izglītot par veselīga un sabalansēta uztura un fizisko aktivitāšu nozīmi pilnvērtīgai dzīvei, popularizēt sportiskas aktivitātes, tādējādi mazinot mazkustīgu dzīvesveidu, kā arī ir popularizēt peldēšanu kā lielisku, pieejamu un personas drošībai derīgu fiziskās aktivitātes veidu, kas vienlaikus ir efektīvs līdzeklis fiziskās veselības un formas stiprināšanai. Pavisam šajā projektā ir iesaistīti četri peldbaseini:  Ķīpsalas peldbaseins, Elektrum Olimpiskais centrs, Rēzeknes Olimpiskais centrs un Ventspils Ūdens Piedzīvojumu parks.

Savukaŗt sestdienas, 29.septembra, vakarā no plkst. 20.00 Ūdens piedzīvojumu parkā notiks Nakts peldējums īpašā atmosfērā ar mūziku. Sīkāka informācija pa šo pasākumu www.naktspedējums.lv