Pēc neilgas remontdarbu pauzes kopš šīs nedēļas apmeklētājiem atkal atvērta Ūdens piedzīvojumu parka ūdens atrakciju un SPA zona, kur drēgnās rudens dienās var ne tikai sasildīties pirtīs, bet arī gūt adrenalīna devu ūdens izklaidēs.

Reizi gadā, parasti – rudenī, Ūdens piedzīvojumu parkā tiek organizēti plānveida ikgadējie remontdarbi un iekārtu tehniskā apkope. Remontdarbi tradicionāli tiek plānoti laikā, kad ir mazāka apmeklētāju plūsma, tas ir, septembrī. Šoruden Ūdens piedzīvojumu parka ūdens atrakciju un SPA zona bija slēgta no 19. septembra līdz 2. oktobrim, kas nozīmē, ka jau šobrīd viss komplekss atkal ir pieejams apmeklētājiem.

Ūdens piedzīvojumu parka pārvaldnieks Māris Millers stāsta, ka iekārtu un specifiskā telpas iekārtojuma dēļ remontdarbi ir gana laikietilpīgs process, jo, piemēram, lai baseinā nolaistu ūdeni un izžāvētu, atjaunotu grīdas segumu un pēc tam atkal to piepildītu, ir nepieciešama aptuveni nedēļa. Tostarp ir nepieciešama viena pilna diena, lai baseinu piepildītu ar ūdeni, un vēl trīs dienas, lai ūdeni uzsildītu līdz komforta temperatūrai. Interesanti, ka 1,6 metrus dziļā baseina ietilpība ir aptuveni 200 kubikmetri.

Gādājot par apmeklētāju drošību, labsajūtu un spilgtām emocijām, cita starpā apjomīgs remonts veikts Kalnu upes grīdas segumam, par ko parūpējās uzņēmums SIA Ritols. Lai novērstu laika gaitā radušos defektus, tika ieklāts jauns stiklšķiedras segums, kas arī attiecīgi apstrādāts, tādējādi uzlabojot slīdamību. Tāpat atjaunots grīdas seguma krāsojums bērnu baseinā, rotaļu figūru noformējums, kā arī lāvu un kokmateriālu apšuvuma krāsojums pirtīm SPA zonā. Kosmētiskie remontdarbi veikti arī ūdens atrakciju un SPA zonas ģērbtuvēs un dušās.

Prieku gūs ikviens

Pārvaldnieks zināja teikt, ka vairums ūdens parka apmeklētāju ir ģimenes, jo Latvijā tieši Ventspils Ūdens piedzīvojumu parks ir viens no piemērotākajiem iekštelpu ūdens atrakciju parkiem ģimenēm ar maziem bērniem. Vecāki īpaši iecienījuši silto baseinu ar ūdens kaskādi un horizontālām masāžas strūklām, kurā ūdenspriekus un atpūtu var baudīt gan paši, gan arī atvases. Šajā baseinā ūdens temperatūra ir +36 grādi. Iecienīts ir arī mazais bērnu baseins, kas jo īpaši piemērots pašiem mazākajiem akvaparka apmeklētājiem. Taču Ūdens atrakciju parkā izklaides iespējas tiek nodrošinātas ne tikai ģimenēm ar maziem bērniem, bet arī pusaudžiem, kas arī ir bieži akvaparka apmeklētāji. Viņi parasti priekšroku dod viļņu baseinam un nobraucieniem pa slīdrenēm jeb tā dēvētajām trubām. Tā kā slīdrenes ir 53 un 56 metrus garas un 6 metrus augstas, tās piemērotas arī bērniem. Savukārt SPA zonā apmeklētāju labsajūtai ir trīs dažādas pirtis, sāls istaba, aukstā ūdens baseins, masāžas dušas, aukstā ūdens toveris un mākslīgā ledus ģenerators.

Ūdens atrakciju parku iecienījuši arī seniori, kuri darba dienās no plkst. 12 līdz 17 akvaparku aicināti apmeklēt par īpaši draudzīgu cenu.

Darbojas visu gadu

Ūdens atrakciju un SPA komplekss apmeklētājiem ir pieejams visu gadu: vasarā atvērts septiņas dienas nedēļā, savukārt rudenī (no 1. septembra), ziemā un pavasarī no otrdienas līdz svētdienai. Pēc Millera stāstītā, pirmdienas ir sanitārās dienas, kad tiek organizēti apjomīgāki uzkopšanas darbi, kā arī pēc nepieciešamības iekārtu tehniskā apkope, gadījumā, ja kaut kas ir izgājis ārpus ierindas.

Ekonomē elektroenerģiju

Kaut arī vairākas Latvijas pašvaldības energoresursu cenu sadārdzinājuma dēļ pārskata baseinu darbību, apsverot iespēju ierobežot to darba laiku vai slēgt, jāpiemin, ka Ventspilī gan Ūdens piedzīvojumu parks, gan arī sporta komplekss – lielais un mazais baseins – turpinās darboties kā ierasts.

Taču, pieaugot energoresursu cenām, SIA Olimpiskais centrs «Ventspils», tostarp Ūdens piedzīvojumu parks, elektroenerģijas taupības nolūkā ieviesis dažādus risinājumus. Piemēram, novecojušās spuldzes tiek nomainītas pret mūsdienīgu un energoefektīvu LED apgaismojumu, kas būtiski samazina elektroenerģijas patēriņu. Akvaparkā diennakts gaišajā laikā vietās, kur tas ir iespējams, tiek ieslēgta tikai daļa apgaismojuma. Piemēram, SPA zonā dienas laikā šobrīd tiek ekspluatēts tikai krāsainais apgaismojums, savukārt viļņu baseina zonā, sekojot dienasgaismas intensitātei, šobrīd akcents tiek likts uz zemūdens apgaismojumu – baseina sienās iestrādātajām LED lampām.

Kaskādēs un baseinos jau sākotnēji tika ierīkota taimera funkcija, kas nozīmē, ka, piemēram, ūdens strūklas ieslēdzas pēc konkrēta laika. Plānots, ka pēc šāda principa turpmāk varētu darboties arī džakuzi, līdzīgi kā Pludmales akvaparkā, kur ūdens masāžas funkcija darbojas 10 minūtes, kam seko 5 minūšu pārtraukums. «Katrā ziņā esam apzinājuši iekārtas, kas vairāk patērē, kas mazāk patērē, un attiecībā uz to, kas patērē vairāk, mēģināsim paši saviem spēkiem ietaupīt,» pauž Millers.

Aizvadīta aktīva vasara

Gan Pludmales akvaparks, gan arī Ūdens piedzīvojumu parks aizvadījis aktīvu un veiksmīgu tūrisma sezonu. Vērtējot statistikas datus par pēdējiem pieciem gadiem, šovasar uzņemts visvairāk apmeklētāju, zināja teikt pārvaldnieks, vienlaikus piebilstot, ka iepriekšējos divos gados abu akvaparku darbību būtiski ietekmēja Covid-19 pandēmijas dēļ ieviestie ierobežojumi. Turklāt pēdējo gadu laikā secināts, ka arī vasarā cilvēki labprāt izvēlas iekštelpu akvaparku, un to galvenokārt veicina divi faktori – nepastāvīgie laikapstākļi, kas reizēm nav piemēroti ūdenspriekiem zem klajas debess, kā arī svelme. Tā kā iekštelpu akvaparkā gaisa temperatūra tiek kontrolēta un ir +28 grādi, līdz ar to ikviens var justies komfortabli. Īpaši to novērtē ģimenes ar maziem bērniem, kuriem ir jāizvairās no ilgstošas uzturēšanās tiešos saules staros un pārkaršanas riska.

Gan Pludmales akvaparks, gan arī Ūdens piedzīvojumu parks vasaras trīs mēnešos uzņēma aptuveni 25 500 atpūtnieku, kas nozīmē, ka dienā akvaparku apmeklēja vidēji 700–1000 cilvēki.

Stingra kvalitātes uzraudzība

Rūpēs par apmeklētāju drošību un veselību, kā Ūdens piedzīvojumu parkā, tā arī Pludmales akvaparkā regulāri tiek sekots līdzi ūdens kvalitātei. Baseinos ūdens apmainās aptuveni 10% diennaktī.

Pirmais posms ūdens kvalitātes nodrošināšanā ir automatizēta sistēma, kas dozē nepieciešamo daudzumu hlora uz noteiktu skaitu litru ūdens. Saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem katru dienu divas reizes tiek veikta ūdens kvalitātes pārbaude, izmantojot speciālu reaģentu, ar kura palīdzību iespējams noteikt pH līmeni, hlora koncentrāciju ūdenī un citus rādītājus.

Bez tā ir noslēgts līgums ar zinātnisko institūtu BIOR, kura speciālisti divas reizes mēnesī paņem ūdens paraugus, lai laboratorijā veiktu padziļinātas analīzes. Tāpat dažādas pārbaudes regulāri veic arī Veselības inspekcija. Līdz ar to kvalitāte un drošība tiek uzraudzīta trīs līmeņos, un, kopš tiek veiktas šādas pārbaudes, neatbilstības nav konstatētas. «Šis ir ļoti atbildīgs darbs, jo, ja kaut vienu dienu uz dažām stundām nestrādā hlorēšanas sistēma, ūdens var sabojāties ļoti ātri. Un, lai atjaunotu ūdens kvalitāti, var būt nepieciešamas pat divas dienas, kas nozīmē, ka kāda darbinieka neuzmanība var nozīmēt uz divām dienām slēgtu akvaparku. Lai tas nenotiktu, ir izstrādāta stingra uzraudzības sistēma,» papildina pārvaldnieks.

Lielais un mazais peldbaseins

Apmeklētājiem pieejams arī Ūdens atrakciju parka sporta komplekss, kurā cita starpā atrodas mazais un lielais peldbaseins. Lielais peldbaseins publiskam apmeklējumam pieejams saskaņā ar grafiku, savukārt mazajā peldbaseinā notiek bērnu peldētapmācības nodarbības un ūdensaerobika.

Jebkuram interesentam vai grupai ir iespēja iznomāt visu mazo peldbaseinu un konkrētu laiku saskaņā ar grafiku. Šādu iespēju nereti izmanto ģimenes un draugu kompānijas, stāsta Millers, piebilstot, ka drošības apsvērumu dēļ maksimālais pieļaujamais cilvēku skaits ir 14. Papildu pieejams arī peldēšanas inventārs.

Ūdens atrakciju parka darba laiks

  • No otrdienas līdz svētdienai plkst. 12–21*

*Apmeklētāji tiek ielaisti akvaparkā ne vēlāk kā divas stundas pirms slēgšanas.

Lielā peldbaseina darba laiks

  • No pirmdienas līdz piektdienai plkst. 8–21*
  • Sestdien, svētdien plkst. 9–21*

*Publiskais apmeklējums saskaņā ar grafiku.

Vieta sportam un atpūtai

Jurģis Liepājnieks
Olimpiskā centra Ventspils valdes priekšsēdētājs

– Ūdens piedzīvojumu parks ir komplekss objekts, kurā iedzīvotājiem pieejamas gan izklaides un atpūtas iespējas ūdens atrakciju parkā un SPA zonā, gan arī tiek nodrošināts sporta nodarbību piedāvājums peldbaseinos, atlētikas zālē, kā arī vingrošanas un aerobikas zālēs. Līdz ar to, salīdzinot ar citiem Olimpiskā centra Ventspils kompleksiem, Ūdens piedzīvojumu parkā ir plašākais apmeklētāju spektrs. Vienlaikus tas ir viens no Ventspils tūrisma objektiem, un arī mums ļoti nozīmīgs.