Eiropas Sporta nedēļas laikā, no 24. līdz 29. septembrim, 98 ventspilnieki, piedaloties peldēšanas prasmes pārbaudes akcijā, izmantoja iespēju apmeklēt Ventspils lielo peldbaseinu par puscenu, kā arī piedalījās nelielā sociālā eksperimentā, kurā atbildēja uz dažādiem jautājumiem un demonstrēja savas peldēšanas prasmes profesionāliem treneriem, kuri savukārt šiem interesentiem sniedza individuālas konsultācijas. Šajā akcijā piedalījās peldētāji vecumā no 12 līdz 65 gadiem.

Sestdienas, 29.septembra, vakarā no plkst. 20.00 Ventspils Ūdens piedzīvojumu parkā pulcējās 110 aktīvie ventspilnieki, kā arī pilsētas viesi, lai piedalītos Nakts peldējumā. Šī pasākuma dalībnieki vienotā peldējumā kopā pieveica 17 km un 200 m un apliecināja to, cik interesanta un patīkama ir peldēšana – gan kā veselīga dzīvesveida aktivitāte, gan kā izklaide bērniem un pieaugušajiem. Tā bija jautra un izglītojoša ballīte ar peldēšanu un stafetēm peldbaseinā muzikālā atmosfērā, kurā jaunākajam dalībniekam bija vien četri gadi. Visi pasākuma dalībnieki bez maksas relaksējās arī Ūdens piedzīvojumu parka atrakciju un SPA zonā.

Peldēšanas pasākumus pagājušajā nedēļā organizēja Latvijas Peldēšanas federācija sadarbībā ar Latvijas Sporta federāciju padomi un Olimpisko centru “Ventspils”. Šādas aktivitātes vienlaicīgi notika četros Latvijas peldbaseinos – Ventspilī, Liepājā, Ķīpsalas peldbaseinā un Elektrum sporta centrā Rīgā.